Technologia budowy domków mobilnych na przestrzeni ostatnich lat uległa olbrzymim przemianom. Wciąż jeszcze pokutuje na jej ten temat sporo mitów, a przecież dzisiejszy, nowy domek holenderski to coś zupełnie innego, niż znane z przeszłości kontenery. Co więcej, możesz dobrać do swoich potrzeb niemal każdy szczegół.
Elewacja – jak Twój nowy, holenderski domek ma wyglądać z zewnątrz?
Po pierwsze, budowane nową technologią domki holenderskie mogą mieć bardzo różnorodne elewacje. – W standardzie w przypadku domków holenderskich oferujemy panele blaszane, ale Klient może też wybrać siding Vox. – wyjaśnia Krzysztof Rydziński, dyrektor sprzedaży Europacampers. I teraz najważniejsze: panele można wybrać właściwie w dowolnym kolorze, a panele Vox są dostępne w wielu różnych wariantach, od bieli, po różne odcienie drewna. W ten sposób Klient ma duży wpływ na to, jak będzie wyglądał jego nowy, holenderski domek z zewnątrz. Co jeszcze można wybrać? W standardzie domek nie posiada tarasu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by go dobudować. W Europacampers możesz wybierać spośród domków z dachem spadzistym i płaskim, również z dodatkowym, trójkątnym oknem u szczytu.
Wnętrze – co możesz wybrać do swojego mobilnego domu?
W środku nie każdy nowy, holenderski domek będzie wyglądał identycznie. Wiele zależy od tego, co zamówi Klient, a ma do wyboru m.in.:
- zabudowaną lub odsłoniętą lodówkę i zmywarkę,
- różnego rodzaju płyty grzewcze,
- panele lub wykładzinę.
Kolor drzwi czy nawet łóżka też można wybrać, zamawiając malowanie kryjące. Zazwyczaj Klienci nie zdają sobie sprawy z tego, że nowy domek holenderski może zostać przywieziony na ich działkę już z wszystkimi tymi udogodnieniami. Zamawiający ma też oczywiście wpływ na metraż, a nawet może w dużej mierze zaprojektować układ pomieszczeń czy rozmieszczenie sprzętów (skontaktuj się z nami, by porozmawiać o takiej możliwości personalizacji).
Dodatki – czyli na co jeszcze masz wpływ
Różne kolory czy warianty wykończenia to nie jest wszystko, na co można mieć wpływ, wybierając swój domek holenderski. Nowy, prosto z fabryki, nie ma klimatyzacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ją zamontować jeszcze przed przywiezieniem domu na działkę Klienta. Tak samo jest z bojlerem elektrycznym, grzejnikami czy ociepleniem rur podłogowych – to nie są elementy, które widać na pierwszy rzut oka, ale zdecydowanie warto w nie zainwestować dla swojego komfortu, szczególnie, jeśli nowy, holenderski domek ma być wykorzystywany w jesienne wieczory.
Podsumowanie
Jak widać, nie jest prawdą, że istnieje jeden wzór, według którego projektuje się domek holenderski. Nowe rozwiązania technologiczne pozwalają dobierać wszystko, począwszy od metrażu, a kończąc na kolorze paneli czy drzwi. Ale co najważniejsze: Klient nie musi zajmować się tym wszystkim sam, a gotowy domek może przyjechać na miejsce już z tymi wszystkimi udogodnieniami.