Jednym z nasuwających się zastosowań naszych domków mobilnych jest biuro, które można przenosić z miejsca na miejsce. To o tyle ciekawe rozwiązanie, że da się je odsprzedać lub całkowicie zmienić profil działalności i wykorzystać ponownie. Ostatnio realizowaliśmy kilka nietypowych biur, które pokazują, jakie możliwości daje ta technologia…
Biuro sprzedaży dewelopera
Biuro sprzedaży mieszkań to specyficzny rodzaj działalności. Z jednej strony budynek musi „wytrzymać” trudne warunki, jakie panują często na placu budowy: brak dojazdu, prowizoryczne podłączenie do instalacji czy tymczasowe fundamenty. Z drugiej strony coraz częściej kupujący oceniają osiedle również po biurze sprzedaży dewelopera, a w środku najchętniej widzieliby dobry ekspres do kawy i wygodne fotele.
Jak to połączyć?
Jedynym rozwiązaniem jest mobilne biuro sprzedaży. – Deweloper może je przenosić później na kolejny plac budowy. Warto więc zainwestować od początku w dobry standard wykończenia, a będą mogli z niego korzystać sprzedawcy przez kolejne lata. – mówi Krzysztof Rydziński, który z Europa Campers realizował już kilka takich zamówień.
Festiwalowe biura mobilne
Kolejnym, nieco podobnym zamówieniem był punkt informacji i kasy na festiwal muzyczny. Takie imprezy rządzą się swoimi prawami – często są zapowiadane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, więc biuro mobilne trzeba przygotować dość szybko. Tutaj świetnie sprawdziła się nasza oferta gotowych biur mobilnych drewnianych, które prefabrykujemy, a następnie rozstawiamy w miejscu wybranym przez Inwestora. Co ważne, ich wygląd współgra również z leśną czy nadmorską scenerią.
Mobilne biuro halowe
Kolejne nietypowe zlecenie na naszym koncie to stworzenie mobilnego biura halowego. Co to właściwie jest? W dużej przestrzeni, jak np. hala produkcyjna, brak zazwyczaj miejsca, w którym można w skupieniu odebrać telefon czy odbyć spotkanie. Biuro mobilne do hali pozwala je stworzyć w dowolnym miejscu, a następnie… przenieść lub sprzedać, odzyskując tym samym większość z zainwestowanych pieniędzy i przestrzeń.
Mobilne biuro – stróżówka
Jesteśmy w stanie wyprodukować nawet bardzo małe biura mobilne o pow. 9-16 m2. Okazuje się, że świetnie się sprawdzają jako stróżówka czy mobilny punkt ochrony. Bonusem jest możliwość zamówienia takiego docieplenia, które zapewni komfort wewnątrz – niezależnie, czy to będzie stróżówka wykorzystywana w zimowym krajobrazie, czy mobilne biuro ochrony wewnątrz budynku.
Mobilny punkt doradztwa
Coraz popularniejsze są mobilne punkty doradztwa czy diagnostyki,rozstawiane tylko czasowo w miastach i miasteczkach. Estetyczne, uniwersalne i przystępne cenowo świetnie spełniają swoją funkcję. Dodatkowo można je personalizować, zarówno dodając emblematy i reklamy, jak i zamawiając u nas odpowiednie wyposażenie. Umieszczone nisko nad ziemią mobilne punkty z podjazdem lub pojedynczym stopniem są też łatwo dostępne.
Mobilne biuro sprzedaży
Mobilne biuro najbardziej przydaje się na dużych terenach łączących funkcje magazynowe czy logistyczne z biurem sprzedaży. Komisy, sklepy i punkty skupu bardzo często potrzebują miejsca, gdzie wystawiane są faktury i przechowywane są dokumenty.
Golf Cube – mobilny symulator
Technologie wirtualnej rzeczywistości wykonały w ostatnich latach skok kwantowy, a to dało zupełnie nowe możliwości. Realizowaliśmy ostatnio kilka ciekawych zleceń na tzw. Golf Cube, czyli mobilny symulator… gry w golfa. Wbrew pozorom decydują się na niego nie tylko właściciele obiektów przy deptakach w celach rozrywkowych, ale też operatorzy klubów golfowych. Golf Cube pozwala zawodnikom trenować niezależnie od pogody i rozgrzać się, nie marnując cennego czasu na polu golfowym. A to dopiero początek, bo na podobnej zasadzie można stworzyć symulatory gier, jazdy konnej czy jazdy samochodem.
Masz jeszcze inny pomysł na mobilne biuro? Zapraszamy do rozmowy!