Domy Holenderskie

Większość Polaków jest przekonana, że domy holenderskie pochodzą z kraju wiatraków i tulipanów. A tak naprawdę ich historia rozoczęła się w Wielkiej Brytanii. Dopiero później trafiły na kontynent, a w ostatnim czasie cieszą się też popularnością w Polsce. Skąd się wzięły?

Odpowiedź jest krótka: z potrzeby. Z potrzeby wypoczynku po trudnym tygodniu pracy w miejscu, które pomoże ukoić nerwy i poczuć się jak na wakacjach. Zmęczeni miejskim życiem Brytyjczycy zaczęli spędzać coraz więcej czasu na działkach rekreacyjnych. Najpierw powstawały na nich altany, które z czasem zostały zastąpione przez wygodniejsze domki. Te nieduże, ale wygodne budynki stały się nie tylko zapleczem, ale także sercem działek. Można było w nich spać, jeść, odpoczywać i spędzać nawet kilka tygodni. Pierwszy domek holenderski powstał w 1946 roku.
Od tego czasu zarówno konstrukcja, jak i technologia budowania domów zmieniła się bardzo, a tworzone przez nas domy holenderskie nie mają sobie równych.

Domy Mobilne

Sukcesu przyczep holenderskich, a właściwie domków brytyjskich, nie przewidziałby nawet najstarszy góral. Podbiły zarówno rynek amerykański, jak i zachodnioeuropejski: USA, Niemcy, Francja, Włochy – w tych krajach zyskały największą popularność. Wraz z biegiem czasu i coraz większym zainteresowaniem tego typu zabudową, zaczęły pojawiać się ekskluzywne i niemal całoroczne wersje domów. W Holandii czy Stanach Zjednoczonych powstawały całe osiedla z tego typu zabudową. W latach 90. trend trafił do Polski, a domy z miejsca zyskały przydomek „holenderskie”, ponieważ kojarzyły się z kwaterami, w których mieszkali Polacy pracujący za granicą przy uprawie tulipanów. Drugim powodem było to, że najwięcej używanych domków sprowadzano do Polski właśnie z Holandii.

Domy Holenderskie

Na czym polega fenomen apartamentów na kółkach? Współczesne domy holenderskie nie są przyczepami campingowymi. To wykonane z najlepszej jakości materiałów i w pełni wyposażone domy mobilne na kółkach! Nasze domy składają się z osobnego salonu, sypialni, kuchni i łazienki. Dzięki temu świetnie nadają się nie tylko do wypoczynku, ale do mieszkania przez praktycznie cały rok. Umeblowane i wyposażone w świetnej jakości sprzęt, w pełni funkcjonalnym prysznicem i toaletą, dają poczucie wolności. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie miejsce, w którym ma stanąć. Czego chcieć więcej?

O nas

Europa Campers jest częścią grupy Castor. Funkcjonujemy na rynku nieprzerwanie od 1995 roku. Grupa Castor projektuje i wykonuje domy drewniane, drewniane budynki rekreacyjne i mieszkalne, karczmy i gospody w starym stylu. Domy i przyczepy holenderskie produkujemy w całości, dbając o każdy detal.

Info

Wszystkie materiały zawarte na naszej stronie internetowej, w naszej Galerii, materiałach reklamowych i handlowych są wyłącznie naszą własnością. Wykorzystywanie ich w jakikolwiek sposób bez naszej pisemnej zgody jest zabronione. Strona może używać plików cookies - mogą Państwo zarządzać nimi w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem